SESJA ZIMOWA 2020

04.01.2020
Wpis może zawierać nieaktualne dane.
Data: 28.01 - 10.02.2020
Miejsce wydarzenia: Bernardyńska 3, Kraków

Po 15 tygodniach intensywnej pracy nadchodzi moment weryfikacji osiągnięcia efektów kształcenia zwany „sesją”. Przygotowaliśmy dla Państwa wyciąg z Regulaminu Studiów Wyższych na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II, który pozwoli zorientować się w organizacji sesji oraz przysługujących prawach.

Organizacja sesji - terminy

Sesja składa się z sesji egzaminacyjnej, która w tym roku przypada na dni: 28.01 (wtorek)-10.02 (poniedziałek) oraz sesji poprawkowej (15.02-22.02). II semestr r.a. 2019/2020 rozpocznie się 24.02.2020.

Przed egzaminem

Aby wziąć udział w egzaminie należy spełnić wymogi określone przez egzaminatora a ponadto przedłożyć indeks i kartę egzaminacyjną. Egzaminator może również poprosić o okazanie dowodu tożsamości. W przypadku przedmiotów składających się z wykładów i ćwiczeń, warunkiem przystąpienia do egzaminu jest wcześniejsze zaliczenie ćwiczeń, warto o tym pomyśleć odpowiednio wcześnie.

Termin podstawowy

Terminy podstawowe są co do zasady wyznaczane w sesji egzaminacyjnej. Egzaminator może wyznaczyć kilka dat terminu podstawowego, jednak studentowi termin podstawowy przysługuje tylko jeden raz. Sesja egzaminacyjna może być, na uzasadniony wniosek studenta, przedłużona przez kierownika kierunku do końca sesji poprawkowej, o ile taki wniosek zostanie złożony do dnia planowanego końca sesji egzaminacyjnej.

Termin poprawkowy

Terminy poprawkowe są wyznaczane w sesji poprawkowej. Sesja poprawkowa może być przedłużona na uzasadniony wniosek studenta maksymalnie o 14 dni od planowanej daty jej zakończenia tj. w bieżącym roku do 07.03.2020 (sobota). Wniosek o przedłużenie sesji poprawkowej należy złożyć najpóźniej w ostatnim dniu sesji poprawkowej.

Termin zerowy/przedtermin

Ponadto, prowadzący może wyznaczyć dodatkową datę egzaminu przed sesją egzaminacyjną, nie wcześniej niż 2 tygodnie przed rozpoczęciem sesji egzaminacyjnej (14.01.2020). Oceny niedostatecznej uzyskanej w terminie wyznaczonym przed sesją egzaminacyjną nie wpisuje się, studentowi przysługuje prawo do zaliczenia przedmiotu w pierwszym terminie.

Nieobecność na egzaminie

W przypadku usprawiedliwionej nieobecności egzaminator wyznacza kolejną datę podstawowego lub poprawkowego egzaminu w terminie nie późniejszym niż 14 dni od daty ustania przyczyny usprawiedliwionej nieobecności. Nieusprawiedliwiona nieobecność na egzaminie w terminie podstawowym nie stanowi podstawy do wpisania oceny niedostatecznej, oznacza utratę terminu. Nieusprawiedliwiona nieobecność na egzaminie poprawkowym oznacza niezaliczenie danego przedmiotu. Student ma prawo przedstawić usprawiedliwienie nieobecności do 7 dni od daty egzaminu. O przyjęciu usprawiedliwienia decyduje egzaminator jednak od jego decyzji można się odwołać do kierownika kierunku.

Po egzaminach

Uzupełniony indeks oraz kartę egzaminacyjną należy złożyć do 3 dni roboczych od daty zakończenia sesji poprawkowej (stosuje się odpowiednio do osób z przedłużoną sesją)

Harmonogram egzaminów

Harmonogram egzaminów zostanie opublikowany na stronie internetowej w dziale „Ogłoszenia Dziekanatu”.

Życzymy Państwu powodzenia na egzaminach.