Obrona pracy dyplomowej
-
Złożenie dokumentów do 30.06.2025 (poniedziałek) do godz. 14:00
-
Egzamin dyplomowy od 14.07.2025 (poniedziałek)
-
Złożenie dokumentów do 9.09.2025 (wtorek) do godz. 14:00
-
Egzamin dyplomowy od 23.09.2025 (wtorek)
-
Złożenie dokumentów do 23.09.2025 (wtorek) do godz. 14:00
-
Egzamin dyplomowy od 7.10.2025 (wtorek)
-
Złożenie dokumentów do 9.10.2025 (poniedziałek) do godz. 14:00
-
Egzamin dyplomowy od 23.10.2025 (poniedziałek)
Kierownik kierunku w szczególnie wyjątkowych sytuacjach na wniosek studenta może ustalić dla niego indywidualny termin egzaminu dyplomowego. Obrony egzaminów dyplomowych odbywają się w formie stacjonarnej. Student może złożyć wniosek o egzamin dyplomowy w formie zdalnej.
-
Uzyskanie zaliczenia wszystkich zajęć, w tym praktyk oraz zdanie wszystkich egzaminów przewidzianych w programie studiów.
-
Uzyskanie co najmniej oceny dostatecznej z pracy dyplomowej.
-
Złożenie wszystkich wymaganych dokumentów.
-
oświadczenia o gotowości przystąpienia do egzaminu dyplomowego,
-
karty pracy z systemu APD.
Wgranie pracy dyplomowej do systemu APD nie jest równoznaczne ze złożeniem dokumentów. Dokumenty złożone po terminie uważa się za przyjęte w kolejnym terminie (o ile taki przysługuje studentowi).
W przypadku gdy do końca sesji poprawkowej/przedłużonej sesji poprawkowej student uzyskał zaliczenie ze wszystkich przedmiotów, ale nie złożył w sekretariacie kompletu dokumentów wymaganych do obrony, może ubiegać się o przedłużenie terminu złożenia pracy dyplomowej do 30 dni od planowanej daty zakończenia sesji poprawkowej.
Uzyskanie zgody kierownika kierunku psychologia na przedłużenie terminu złożenia pracy dyplomowej nie jest równoznaczne z wydłużeniem terminu zaliczenia seminarium dyplomowego. Student zobowiązany jest do zaliczenia seminarium dyplomowego do końca trwania sesji poprawkowej (ewentualnie przedłużonej sesji poprawkowej).
Zgodnie z Regulaminem studiów wyższych na UPJPII zaliczenie seminarium dyplomowego na ostatnim semestrze studiów możliwe jest po zaakceptowaniu przez promotora raportu z badania pracy w systemie antyplagiatowym. Warunkiem zaliczenia ostatniego semestru seminarium jest pozytywne przejście procedury antyplagiatowej.
W przypadku nieuzyskania zaliczenia z seminarium dyplomowego, a zaliczenia wszystkich pozostałych przedmiotów, student może ubiegać się o powtarzanie przedmiotu. Wniosek należy złożyć w ciągu 3 dni od dnia zakończenia sesji poprawkowej/przedłużonej sesji poprawkowej. W przypadku uzyskania zgody kierownika kierunku psychologia student będzie powtarzał przedmiot w kolejnym semestrze. Za powtarzanie przedmiotu pobierana jest opłata, której wysokość określa właściwe zarządzenie rektora.
Wobec studentów, którzy nie złożą pracy do końca sesji poprawkowej, ewentualnie przedłużonej sesji poprawkowej lub w przypadku wydłużenia terminu zgodnie z wyznaczoną datą, niezwłocznie wszczęta zostanie procedura skreślenia z listy studentów.
Student skreślony z listy studentów może raz w ciągu trwania toku studiów skorzystać z prawa do ponownego wpisu na listę studentów. Będzie jednak miał wówczas do zaliczenia również ewentualne różnice programowe.
Szczegółowe przepisy i zasady określa Regulamin studiów wyższych UPJPII.
Rada Wydziału Filozoficznego ustaliła następujące zasady przeprowadzenia egzaminu dyplomowego na kierunku psychologia:
- Egzamin dyplomowy składa się z dwóch części:
- obrona pracy dyplomowej (przedstawienie pracy, pytania od promotora i recenzenta)
- odpowiedzi na pytania, dotyczące wiedzy z podstawowych działów psychologii oraz kursów, realizowanych w ramach specjalności, którą student realizował; student losuje trzy pytania z podanego wcześniej zestawu zagadnień
- Egzamin dyplomowy jest zaliczony, kiedy student udzieli odpowiedzi na każdą część i uzyska ocenę przynajmniej 3,0 za odpowiedź na każde z pytań.
- Średnia arytmetyczna ocen z dwóch części egzaminu jest oceną z końcową egzaminu dyplomowego.
- Podstawę obliczenia całościowego wyniku studiów (ocena na dyplomie) stanowią trzy oceny:
- średnia arytmetyczna wszystkich ocen z egzaminów i zaliczeń przewidzianych programem studiów, z uwzględnieniem ocen niedostatecznych uzyskanych w ciągu całego okresu studiów, liczona do drugiego miejsca po przecinku,
- ocena pracy dyplomowej, liczona jako średnia ocen promotora i recenzenta,
- ocena egzaminu dyplomowego do drugiego miejsca po przecinku.
- Wynik końcowy jednolitych studiów magisterskich określa wzór:
½ a + ¼ b + ¼ c - Ostateczny wynik studiów wpisany na dyplomie jest zgodny z zasadą:
- do 3,2 – dostateczny (3,0)
- od 3,21 do 3,5 – plus dostateczny (3,5)
- od 3,51 do 4,2 – dobry (4,0)
- od 4,21 do 4,5 – plus dobry (4,5)
- od 4,51 – bardzo dobry (5,0)
W celu otrzymania odpisu dyplomu ukończenia studiów wyższych i/lub suplementu do dyplomu w języku obcym, należy przed datą obrony złożyć wniosek w postaci elektronicznego formularza. Dostęp do złożonych wniosków w aplikacji Microsoft Forms posiada każdy sekretariat.
W związku z Zarządzeniem Rektora UPJPII nr 17/2021 z dnia 6 kwietnia 2021 r. w sprawie procedury dyplomowania na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie i uruchomianiem na Uniwersytecie systemu Archiwum Prac Dyplomowych, informujemy, że cała procedura oraz wszystkie instrukcje zostały umieszczone na stronie Procedura dyplomowania w Dziale Nauczania.