Relacja filmowa z konferencji „Sens metafizyki/ontologii. Przedmiot, metoda, koncepcja, uzasadnienie, krytyka” 6–7 VI 2024

02.10.2024 Konferencje

Przedstawiamy krótką relację filmową z przebiegu konferencji „Sens metafizyki/ontologii. Przedmiot, metoda, koncepcja, uzasadnienie, krytyka”, która odbyła się w Katowicach w dniach 6–7 czerwca 2024 r.

Konferencja zgromadziła liczne grono filozofów nie tylko z kraju, ale także ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Wśród prelegentów znalazł się m.in. prof. Peter van Inwagen. Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie reprezentowali pracownicy naukowi: ks. dr hab. Miłosz Hołda, dziekan WF; ks. dr hab. Wojciech Grygiel, prof. UPJPII; ks. dr hab. Adam Olszewski, prof. UPJPII; dr Konrad D. Rycyk OFM, także jako współorganizator konferencji oraz mgr D. Milewski, doktorant WF.