Uroczyste promocje absolwentów studiów podyplomowych z etyki dla nauczycieli

27.03.2023 Filozofia

W sobotę 25 marca 2023 r. o godz. 12:00 w auli przy ul. Bernardyńskiej 3 odbyło się uroczyste wręczenie świadectw słuchaczom podyplomowych studiów z etyki dla nauczycieli realizowanych w ramach umowy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Świadectwa ukończenia studiów otrzymało 42 słuchaczy, którzy zrealizowali trzy semestry studiów i zdali końcowy egzamin.

Oprócz słuchaczy studiów w uroczystości uczestniczyli: prorektor ds. studenckich i dydaktyki dr hab. Małgorzata Duda, prof. UPJPII; kierownik studiów o. dr hab. Marek Urban, prof. UPJPII; wykładowcy ks. prof. dr hab. Władysław Zuziak i dr Jakub Synowiec oraz sekretarka studiów mgr Justyna Kosoń.

Cieszymy się z bardzo dobrych opinii o naszych studiach, programie i poziomie merytorycznym prowadzonych zajęć. Ich szczególną cechą była aksjologia i etyka personalistyczna oraz związki etyki z filozofią przyrody i kultury w perspektywie zrozumienia relacji między nauką i religią. Pierwsza edycja Podyplomowych studiów dla nauczycieli była finansowana z grantu Ministerstwa Edukacji i Nauki, dzięki czemu słuchacze, aktywni zawodowo nauczyciele, mogli bezpłatnie zdobyć kwalifikacje do nauczania etyki w szkołach podstawowych i średnich.

Wszystkim, wykładowcom i słuchaczom oraz organizatorom Studiów dziękujemy za wysiłek nauki i pracy akademickiej. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą absolwentom z jeszcze większą satysfakcją kontynuować dotychczasową pracę i stworzą nowe możliwości rozwoju.

promocje_absolwentow_studiow_podyplomowych_z_etyki_dla_nauczycieli_2023.jpg