Szkoła Letnia "Solidarity Summer School" 2023

15.06.2023 Komunikaty

solidarity_summer_school_2023-1280.png

Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności zapraszają do udziału w anglojęzycznej Szkole Letniej – Solidarity Summer School, poświęconej umiędzynarodowieniu polskiego doświadczenia Solidarności.

W trakcie 5 dni zajęciowych uczestnicy Szkoły Letniej będą mogli zaznajomić się z historycznym kontekst pojawienia się solidarności w Polsce i jej konkretyzacji: związku zawodowego NSZZ „Solidarność”, zobaczyć w jaki sposób kształtował się idea solidarności w polskiej myśli filozoficznej i w społeczeństwie, zrozumieć znaczenie solidarności dla tożsamości europejskiej. Wspólnie będą poszukiwali także odpowiedzi na pytania: Czy to polskie doświadczenie solidarności można przenieść do innych krajów? Co dzisiaj oznacza solidarność, w świetle przemian i możliwości naszych czasów? Jak realizować solidarność w globalnej gospodarce?

Szkoła Letnia realizowana będzie w 2 edycjach.

I EDYCJA 26–30 czerwca 2023
II EDYCJA 10–14 lipca 2023

Udział w Szkole Letniej jest bezpłatny. Absolwenci otrzymają certyfikat wraz z potwierdzeniem osiągnięcia 2 ECTS, które mogą zostać uznane na poczet realizowanych studiów!

Zapisy trwają do 19 czerwca przez formularz rekrutacyjny. Więcej informacji dostępnych jest na stronie Solidarity Summer School.

Program jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projekt pozakonkursowy pt. „Wsparcie zdolności instytucjonalnej polskich uczelni poprzez tworzenie i realizację międzynarodowych programów studiów” (Działanie: 3.3 Umiędzynarodowienie polskiego szkolnictwa wyższego), określony we wniosku o dofinansowanie projektu nr POWR.03.03.00-00-PN16/18.