Podyplomowe Studia z Etyki dla Nauczycieli – finansowane ze środków MEIN

02.08.2023 Rekrutacja

upjp2_podpl_1450x650_etyka.jpg

OPIS STUDIÓW

Podyplomowe studia etyka dla nauczycieli

Poziom Polskiej Ramy Kwalifikacyjnej: 7
Typ studiów: kwalifikacyjne
Liczba semestrów: 3 semestry
Łączna liczba punktów ECTS: 54 ECTS

CHARAKTERYSTYKA STUDIÓW

Podyplomowe Studia z Etyki dla Nauczycieli to studia w zakresie merytorycznego i dydaktycznego przygotowania do nauczania kolejnego przedmiotu: etyki. Przeznaczone są dla czynnych zawodowo nauczycieli, absolwentów studiów pierwszego stopnia i studiów drugiego stopnia lub jednolitych magisterskich, na kierunkach, które dawały pełne przygotowanie do nauczania innego przedmiotu, którzy chcą zdobyć wiedzę, kompetencje i umiejętności potrzebne do nauczania przedmiotu etyki w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Studia obejmują swoim zakresem merytorycznym całość zagadnień zawartych w podstawie programowej do nauczania przedmiotu etyka w szkole podstawowej oraz ponadpodstawowej, a także praktyczną naukę warsztatu nauczyciela etyki. Szczególną cechą studiów jest aksjologia i etyka personalistyczna oraz związki etyki z filozofią przyrody w perspektywie zrozumienia relacji między nauką a religią.

Absolwenci posiadają wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne potrzebne do nauczania przedmiotu etyka w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Nabywają nie tylko umiejętności analizy i interpretacji tekstów etycznych i filozoficznych, ale uczą się praktycznego zastosowania krytycznego myślenia w życiu codziennym, dzięki czemu stają się aktywnymi, samodzielnymi i twórczymi uczestnikami życia publicznego i są przygotowani do prowadzenia merytorycznych zajęć z różnymi grupami słuchaczy, którzy posiadają różne przekonania moralne i światopoglądowe.

WARUNKI PRZYJĘCIA NA STUDIA
  • kandydat posiada dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia i studiów drugiego stopnia albo jednolitych studiów magisterskich, które dawały pełne przygotowanie do nauczania innego przedmiotu;
  • kandydat jest czynnym zawodowo nauczycielem.

Rekrutacja na studia podyplomowe odbywa się przez Internetową Rejestrację Kandydatów (IRK). Kandydat rejestruje się na stronie www.irk2.upjp2.edu.pl i postępuje zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi w systemie.

O przyjęciu na studia decyduje kolejność kompletnych i prawidłowo wniesionych zgłoszeń w systemie IRK.

WYMAGANE DOKUMENTY

Kandydat zakwalifikowany do przyjęcia na studia składa w sekretariacie studiów następujące dokumenty:

• formularz rekrutacyjny wraz z podaniem o przyjęcie na studia, pobranym z konta kandydata w systemie IRK;
  • dyplom ukończenia studiów, celem dokonania jego kopii do akt, albo uwierzytelniona notarialnie kopia dyplomu;
  • dokument potwierdzający posiadanie uprawnień do nauczania dowolnego przedmiotu w szkołach podstawowych lub ponadpodstawowych (o ile nie ma takiej informacji na dyplomie/suplemencie);
  • dokument potwierdzający, że kandydat jest czynnym zawodowo nauczycielem.
TERMINY REKRUTACJI
Rekrutacja elektroniczna
Portal Internetowej Rejestracji Kandydatów
24.07.2023 9:00 – 14.09.2023 12:00
Ogłoszenie listy zakwalifikowanych do przyjęcia

15.09.2023 12:00

Składanie dokumentów
Dziekanat Wydziału Filozoficznego

18–22.09.2023 w godzinach 8:00 – 14:00

LIMIT MIEJSC
Limit dolny: 25 osób Limit górny: 30 osób
OPŁATY
Pełna opłata za 3 semestry Studia finansowane ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki
ZAJĘCIA
Zajęcia na studiach podyplomowych odbywają się w soboty. Część zajęć może być prowadzona z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, zgodnie z wewnętrznymi przepisami Uniwersytetu oraz Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz. U z 2019 r., poz. 1450, z późn. zm.).
WARUNKI UKOŃCZENIA STUDIÓW

Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest :

• uzyskanie wszystkich zakładanych efektów uczenia się określonych w programie studiów podyplomowych;
  • uzyskanie zaliczeń wszystkich zajęć;
  • uzyskanie wymaganej liczby punktów ECTS;
  • złożenie z pozytywnym wynikiem egzaminu końcowego.

projekt_bez_nazwy_3.png

Kierownik studiów

o dr hab. Marek Urban, prof. UPJPII

Jednostka prowadząca studia:
Wydział Filozoficzny
ul. Kanonicza 9, pok. 203 (I piętro)

Jeśli masz jakieś pytania – zapraszamy do kontaktu!

ZAPISUJĘ SIĘ NA STUDIA