Nagroda Społeczna im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego dla dr. hab. Ryszarda Stockiego 12 IX 2023

ryszard_stocki_-_nagroda_spoleczna_im_kard_stefana_wyszynskiego_12_ix_2023-1280.jpg

Dr hab. Ryszard Stocki został uhonorowany Nagrodą Społeczną im. Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego za rok 2023, którą przyjął z rąk prof. Jana Żaryna i Michała Drozdka podczas uroczystej gali na I Kongresie Ducha Pracy Ludzkiej w Sieradzu. Nagroda przyznawana jest przez Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego oraz Stowarzyszenie SPES.

„Jest to niewątpliwie wyróżnienie dla niego i dla naszego uniwersytetu – mówi ks. prof. dr hab. Jarosław Jagiełło, dziekan Wydziału Filozoficznego UPJPII – ponieważ prof. Stocki reprezentował właśnie UPJPII. Jest to ważne wyróżnienie jego pracy w ramach projektu Toksykologia Mediów Społecznych, który Profesor prowadzi na naszym uniwersytecie, na kierunku psychologia, na Wydziale Filozoficznym”.

Dr hab. Ryszard Stocki jest psychologiem, badaczem, konsultantem. Współpracuje z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie i z innymi jak: Saint Mary’s University w Halifax w Kanadzie, Uniwersytetem Mondragon w Hiszpanii, z Akademią Ignatianum w Krakowie, od kilkunastu lat jest wykładowcą w jezuickiej Szkole Formatorów.

Dr hab. Ryszard Stocki jest autorem sześciu książek oraz kilkudziesięciu artykułów naukowych i popularnych, współzałożycielem Instytutu Karola Wojtyły – Fundacji Naukowej w Krakowie, wiceprezesem Stowarzyszenia Chrześcijańskich Dzieł Wychowania oraz członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców.

Serdecznie gratulujemy!

Nagroda Społeczna im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
przyznawana jest za szczególne zasługi w propagowaniu, rozwoju i tworzeniu myśli społecznej opartej o idee chrześcijańskie i naukę Kościoła katolickiego oraz encykliki społeczne. Jej celem jest wspieranie rozwoju myśli chrześcijańsko-demokratycznej oraz ruchu chrześcijańsko-demokratycznego w Polsce. Tegoroczni laureaci zostali zaprezentowani podczas konferencji prasowej „I edycji Kongresu Ducha Pracy Ludzkiej”, która odbyła się 6 września br. w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.