Doktorat honoris causa dla ks. prof. Michała Hellera 22 VI 2016

08.06.2016
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Z radością informujemy, że 22 czerwca br. Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie nada godność doktora honoris causa swojemu wybitnemu i zasłużonemu pracownikowi - ks. prof. Michałowi Hellerowi.

Na wniosek Wydziału Filozoficznego 18 kwietnia br. Senat UPJPII podjął pozytywną decyzję w tej sprawie, uzasadniając ją wielkimi zasługami, jakie odniósł ks. prof. Michał Heller w wyznaczaniu nowych kierunków badawczych w kosmologii i filozofii przyrody oraz budowaniem przez niego mostów między nauką i wiarą.

W trakcie trwającej ponad trzydzieści lat  pracy na Wydziale Filozoficznym Ksiądz Profesor Michał Heller twórczo rozwijał trzy dziedziny wiedzy: fizykę, filozofię i teologię i ukazał takie możliwe między nimi oddziaływania, które unikając pułapki łatwego konkordyzmu, prowadzą do wzajemnej harmonii. Ukazując metafizyczne horyzonty nauki oraz wprowadzając do filozofii i teologii element racjonalności naukowej w wyjątkowy sposób przyczynił się do zbliżenia tych ciągle jeszcze rozdartych światów. Jego niekwestionowany autorytet naukowy oraz moralny stanowi wyjątkowy wzór dla środowisk naukowych oraz religijnych.

Ten doktorat to szczególna forma wdzięczności Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, który ksiądz profesor rozsławia w całej Polsce i za jej granicami swoją wiedzą i kompetencjami.

Uroczystość wręczenia dyplomu doktora honoris causa ks. prof. Michałowi Hellerowi odbędzie się 22 czerwca br. o godz. 11.30 w Bibliotece UPJPII przy ul. Bobrzyńskiego 10.

Zapraszamy!