Wszyscy jesteśmy filozofami - interdyscyplinarna, studencka konferencja naukowa (13-14 XII 2017)

Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II oraz Koło Naukowe Studentów Filozofii UPJPII zapraszają do udziału w interdyscyplinarnej konferencji naukowej „Wszyscy jesteśmy filozofami”. Odbędzie się ona w dniach 13 i 14 grudnia 2017 r.

Konferencja „Wszyscy jesteśmy filozofami” jest zwieńczeniem cyklu spotkań o tej samej nazwie. Spotkania te miały na celu promocję filozofii i wymianę myśli pomiędzy filozofami a osobami zajmującymi się innymi dziedzinami wiedzy, które mimo braku formalnego wykształcenia filozoficznego łączą refleksję właściwą filozofom z własnymi badaniami. Do udziału w konferencji pragniemy zaprosić wszystkich studentów, którzy nie mają wykształcenia filozoficznego, ale w jakiś sposób wykorzystują filozofię w swoich pracach badawczych.

Interesują nas sposoby wykorzystania refleksji filozoficznej w badaniach prowadzonych na innej niż filozoficzna płaszczyźnie – im bardziej kreatywne i nowatorskie, tym lepiej. Przyjmujemy zgłoszenia zarówno tematów, w których wykorzystywana jest myśl danego filozofa, jak też takie, w których autor rozwija swoją własną refleksję przy pomocy narzędzi filozoficznych.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 24 listopada 2017.

Opłata konferencyjna: 50 zł.

Adres do korespondencji:

Karol Petryszak