Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A

Spotkanie z Jakubem Gomułką 19 V 2017

Zapraszamy na spotkanie wokół rozprawy habilitacyjnej dr. Jakuba Gomułki, „Rachunek. Filozofia nauk formalnych i jej związek z koncepcją podmiotu we wczesnym i średnim okresie twórczości Ludwiga Wittgensteina”. W rozmowie wezmą udział dr hab. Jan Wawrzyniak (UP) i dr Krzysztof Posłajko (UJ). Spotkanie poprowadzi dr Paweł Rojek (UJ).

Kawiarnia Literacka, Kraków ul. Krakowska 41 godz. 19.00-21.00.

Wittgenstein to Sokrates XX wieku. Wywarł znaczący wpływ na filozofię współczesną. Świadczy o tym między innymi wielka liczba komentarzy do jego tekstów opublikowanych za życia i po śmierci. Dość duża liczba publikacji ukazała się też w Polsce. Jakub Gomułka zna doskonale całą tę literaturę, na co wskazuje przegląd dotychczasowych publikacji, zamieszczony w wielu miejscach książki, a jeszcze bardziej kompetencja, z jaką korzysta z bardzo obszernej literatury przedmiotu we wszystkich jej rozdziałach. Dzięki temu proponuje bardzo wyrafinowane studium z zakresu filozofii współczesnej.
Z recenzji prof. Stanisława Krajewskiego

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2018