Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A

IV Interdyscyplinarne warsztaty filozoficzne dla młodzieży

W drugim semestrze roku akademickiego 2016/2017 Wydział Filozoficzny UPJPII po raz czwarty organizuje interdyscyplinarne warsztaty naukowe dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, która chce poznać nowe, często nieznane oblicza i zastosowania filozofii. Warsztaty posłużą wzbogaceniu wiedzy i poszerzeniu horyzontów uczestników a także rozwijaniu kompetencji filozoficznych, takich jak systematyczne, krytyczne i poprawne logiczne myślenie oraz rzetelne uzasadnianie swoich przekonań. Jednym z celów warsztatów uświadomienie uczestnikom, że znajomość filozofii często stanowi atut w poszukiwaniu pracy oraz ułatwia efektywne działanie w zakresie wielu dziedzin życia społecznego, politycznego, ekonomicznego i kulturalnego. 

Udział w projekcie jest bezpłatny. Warsztaty odbywają się na internetowej platformie edukacyjnej. Warsztatom towarzyszy konkurs. Nagrodą główną dla osób, które najlepiej rozwiążą zadania konkursowe są indeksy na studia licencjackie na kierunku Filozofia na Wydziale Filozoficznym UPJPII. Dla zwycięzcy przewidziano dodatkowo stypendium w wysokości 500 zł miesięcznie na pierwszym roku studiów filozoficznych na Wydziale Filozoficznym UPJPII, w przypadku podjęcia ich w roku ukończenia szkoły średniej. Dla osoby, która zajmie drugie miejsce, przewidziano stypendium naukowe na pierwszym roku studiów w wysokości 200 zł miesięcznie, a w przypadku trzeciego miejsca – 100 zł. Pulę nagród uzupełniają nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom wydane będą zaświadczenia uczestnika/finalisty/laureata konkursu. Stosowne zaświadczenie otrzymają także nauczyciele-koordynatorzy warsztatów w danej placówce. Dla szkoły, z której młodzież zbierze łącznie największą liczbę punktów, przewidziana jest nagroda w postaci cennych publikacji edukacyjnych dla szkolnej biblioteki (wybieranych w porozumieniu ze szkołą).

Zapisy do 14 II!

Więcej informacji na stronie warsztatów: www.warsztaty.filozofia.upjp2.edu.pl

Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku, na którym znaleźć można informacje i zdjęcia z poprzednich edycji warsztatów oraz wiele ciekawostek związanych z filozofią.

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2018